UTRINKI Z DRUŽENJA TREH GENERACIJ NA OŠ Notranjski odred Cerknica

V soboto, 19. 5. 2018, je v lepem sončnem dopoldnevu na OŠ Notranjski odred Cerknica potekalo druženje treh generacij. Vse se je začelo na šolskem dvorišču. Tam smo se zbrali vsi danes prisotni učenci, učitelji, starši, stari starši in drugi povabljeni družinski člani. Uvodne besede sta nam namenila gospod župan Marko Rupar in gospa ravnateljica Bernarda Dolničar. Prisluhnili smo šolskemu pevskemu zboru, ki je ubrano zapel rusko pesem Katjuša, in duetu Anžeta Kranjca in Frančiška Križa s pesmijo Meglica z jezera.  Mlada voditelja Dominik Križ in Amir Midžan sta energično povezovala dogajanje in nas proti koncu uvodnega dela povabila na Tek podnebne solidarnosti. Tako smo si nabrali prve moči za začetek delavnic. Na voljo smo jih imeli zelo veliko, tako da se je bilo treba samo lotiti dela.  Udeležence smo povprašali po dogajanju, kako jim je bilo všeč in kaj so se novega naučili.

Delavnice so potekale v notranjosti šole in po terenu. V šoli so bile naslednje delavnice: likovna, tehniška, plesna, pevska, šivanje, prva pomoč, šahovska delavnica, kaligrafija, medijska delavnica, kemijsko-fizikalni eksperimenti, jezikovna delavnica, logične uganke. Okrog pa so se podali tisti, ki so šli na pohod, bodisi na Slivnico bodisi na orientacijskega.

Samo nekaj utrinkov udeležencev delavnic:

V naši likovni delavnici izdelujemo možičke, ki naj bi plezali po mreži.

Meni osebno se to zdi zanimivo in naučila sem se izdelovati iz aluminija oz. iz žice.

Namenjeni pa so razstavi v jedilnici.

Naja, 8.a

Mi se učimo kaligrafije, kar se mi zdi zanimivo in menim, da se bom naučila veliko novega.

Maja, 8. r.

V naši kemijsko-fizikalni delavnici delamo kemijske poskuse s suhim ledom.

Zdi se nam zanimivo in naučili se bomo veliko novega.

Amina, Neli, Gaja, Jure, Lena Bina, 6. a

Danes smo pri jezikovnih delavnicah pisali na papir,

ki smo ga potem zmečkali in polili s kavo,

da bi izgledal kot papir iz starega veka.

Meni se to zdi zabavno in zelo zanimivo in menim,

da sem se veliko naučil.

Nej, 6.a

Pri šivanju delamo raznorazne izdelke

iz papirja, blaga in mase, npr. sovice,

voščilnice itd. V naši delavnici so sodelovali

tudi oskrbovanci doma starejših občanov Cerknica.

Sara, 6. c in Maks, 6. a

Pri prvi pomoči se učimo, kako oživljamo ponesrečenca, kaj se zgodi,

ko začne dihati. Zelo mi je všeč.

Nej, 6. a

Pri šahovski delavnici nam je učitelj razložil pravila šaha, čeprav jih že kar poznamo.

Anže, 6. b

Ob pol dvanajsti uri smo se ponovno zbrali na šolskem dvorišču. Najprej so podelili priznanja najštevilnejši družini in najstarejšemu in najmlajšemu udeležencu druženja. Potem so nam zaplesale punce iz plesne delavnice, za njimi pa so nam učenci predmetne stopnje pod mentorstvom učiteljice Erike Opeka pripravili zabaven skeč, ki je govoril o sobivanju treh generacij. Tako se je zaključilo naše skupno srečanje. Upamo, da bomo lahko takšna srečanja še večkrat ponovili.

Za Vas smo to pripravile mlade novinarke:

Erin, Maša, Zoja, Nina, Ivana in Maša