Delovna sobota – kamišibaj

Na delovno soboto, 13. 4. 2019, sem bila v šoli v skupini za izdelovanje in predstavitev kamišibaja. Zelo sem bila tega vesela, saj rada nastopam. Na začetku  smo morali narediti 6 kvadratkov in vanje po prizorih vpisati in okvirno narisati dogodek, ki smo ga doživeli s starimi starši in se ga radi spominjamo.Ko smo to naredili, smo oddali učiteljici, da pregleda, kar smo napisali in narisali. Nato smo začeli risati zares na risalne liste. Morali smo kar hiteti, saj je ura hitro tekla. Tako smo kmalu izdelali svoje kamišibaje. Ob pol dvanastih smo bili že pripravljeni za nastop pred učenci 1. razredov. Radi so nam prisluhnili. Povedali smo jim na primer, kako je dedek zamenjal gumo, kako smo klicali gasilce, kako je sošolka kuhala marmelado z babico, sošolec pa je s starimi starši iskal svojega pogrešanega psa …Veseli smo bili, saj smo dobili novo izkušnjo z nastopanjem. Tako je delovna sobota ustvarjalno in hitro minila. Zelo sem bila vesela,da sem bila v tej skupini.

Gaja, 6. a