LETNA ŠOLA V NARAVI NA DEBELEM RTIČU

V 5. razredu smo odšli v letno šolo v naravi na Debeli Rtič. Tam nas je pričakal zloglasni pirat Peter bodikava brada, s katerim smo doživeli veliko dogodivščin.

Naša prva naloga je bila premagati sošolce v plavanju. Pot so nam oteževali valovi in ribe. V sobah smo našli papirnate koščke ladje in jo sestavili. Naslednji dan smo šli do pomola in tam nas je pričakala ladjica, s katero smo odpluli v mesto Koper, kjer smo se med drugim posladkali s sladoledom. Naleteli smo tudi na spominke, ki so bili zelo dragi. Nato smo odšli nazaj na Debeli Rtič. Sprehodili smo se med vinogradi.

Tretji dan smo morali prestati preizkus, pri katerem smo skočili v vodo oblečeni in se potem v njej sleči. Večinoma smo dobro opravili nalogo.

Zadnji dan smo si večer popestrili z morskim plesom. Plesali smo ples Tunak tunak tun in Sid dance ter pri tem zelo uživali.

To so bila naša nepozabna doživetja!

Pika Kraševec, Vita Klarić, Eva Sterle