Moji stari starši iz Francije

Rada bi vam predstavila moja stara starša po očetovi strani, ki sta sicer Slovenca (le dedek je pol Francoz) in živita v Franciji, v mestu Lieusaint, ki je 40 km oddaljeno od glavnega mesta Francije, Pariza.

Moj dedek, Michel Bernard Janež se je rodil leta 1940 v Saint-Doubchardu, Alojzu Janežu in Madelaine Dinan, ki je bila najdena pred cerkvijo La Madelaine v Parizu. Po poklicu je bil pek. Zdaj je v pokoju, a še vedno popravlja stvari v hiši in rad vrtnari.

Moja babica, Frančiška Janež (prej Frančiška Meden) se je rodila leta 1955 na Kržišču, Antonu Medenu in Frančiški Žnidaršič. Po poklicu je bila gospodinja. Zdaj pomaga otrokom iz bližnje šole hoditi čez cesto.

Z dedkom sta se spoznala tu v okolici Cerknice. Imata sedem otrok in najstarejši od njih je moj oče.

Že zdaj se veselim božičnih praznikov, ko ju bomo z družino skupaj obiskali.

Maja Julija Janež, 6. c