VLOGA ZA EMO

Produkcija: Almedija, Slovenija

Režija: Alen Pavšar

Scenarij: Mateja Zorko

Igralci: Lara Safran, Tina Gorenjak, Slavica Mikač, Vojko Belšak, Alida Bevk, Jan Pušavec, Rok Vihar

Dolžina: 93 min

Ocena: 9,5

Srednješolka Ema se ima za popolno luzerko. V šoli ji gre slabo, v ljubezni ni nič bolje, doma pa starša od nje zahtevata, naj si najde nekaj, kar bi ji dalo več veselja do življenja. Tako se nekega dne odloči, da se preizkusi v novinarstvu na šolski televiziji. V vlogi novinarke pa se tako dobro odreže, da postane celo urednica televizije. Kot novinarka mora ustvarjati prispevke in za to potrebuje tudi snemalca. Slednjo vlogo ima najbolj hud tip na šoli, Jur. Tako skupaj delata in se pri tem tudi zaljubita. Spozna tudi popularno punco Tajo, s katero spozna pravo najstniško življenje – dobro in slabo stran. Seveda v filmu ne gre brez zapletov, a se na koncu vse srečno konča.

VLOGA ZA EMO

Edita